تیسا بلاگ

عسل و زیبایی

«راز سلامتی من مصرف خوراکی عسل و استعمال خارجی روغن است»

دیموکریتوس، سال های 370-460 میلادی، فیلسوف یونانی که حدود 109 سال عمر کرد.

همانطور که خوردن عسل مفید است، تحقیقات اخیر نشان داده‌اند که استعمال خارجی آن نیز برای بهبود وضعیت پوست و مو مناسب است. مصرف مواد شویده طبیعی مانند صابون‌هایی که حاوی عسل هستند در رژیم زیبایی بسیار تاثیرگذار است.

عسل تاریخچه طولانی و عاشقانه‌ای دارد و یکی از قدیمی‌ترین مواد اولیه‌ای بود که بشر شناخت.

در طی تاریخ اکثر بانوان و برخی آقایان البته، با استحمام به کمک عسل، از پوست و موی خود مراقبت می‌کردند.

  • مادام دو باری، معشوقه بدنام لویس پانزدهم، از عسل به عنوان ماسک صورت و بدن در زمان استراحت خود استفاده می‌کرد.
  • ملکه مصر باستان، کلئوپاترای زیبا، با شیر و عسل حمام می‌کرد تا جوانی و ظاهر زیبایش را حفظ کند.
  • ملکه آن انگلیسی نیز از یک معجون روغن و عسل برای حفظ درخشندگی، ضخامت و دلربایی موهایش استفاده می‌کرد.
  • ادعا شده که یک بانوی انگلیسی دیگر یعنی دوشز سارا از مارلبرو نیز از دستور سحرآمیزی حای عسل برای حفظ زیبایی موهایش استفاده می‌کرد.
  • زنان چینی نیز همواره از یک دستور قدیمی حاوی عسل و دانه‌های پرتقال برای پیشگیری از لک استفاده کرده‌‍‌اند.

تاریخ به کنار، عسل به عنوان یک ماده ضدعفونی کننده و التیام بخش شناخته می‌شود. علاوه بر این عسل می‌تواند خاصیت آبرسانی برای پوست نیز داشته باشد. این خاصیت یک آیتم خیلی مهم در تولید لوسیون‌ها، اسکراب‌ها و سایر محصولات مراقبت پوست است.

ترکیب منحصر به فرد عسل به عنوان یک ماده ضد میکروب برای درمان سوختگی‌ها و التهابات پوستی و همچنین عفونت‌های داخلی مانند گلو درد مناسب است. عسل با وجود آنتی اکسیدان و ویتامین جاگیزین مناسسبی برای شکر هم است.

چرا صابون عسل؟

چه خوشتان بیاید چه نه، عسل یک آیتم اعجاب انگیز در صابون سازی است. عسل به صابون روشنی، گرما و عطر دلنشینی می‌دهد و قند درون آن کف صابون را زیادتر کرده و به عنوان مرطوب کننده عمل می‌کند. صابونی که حاوی عسل باشد معمولا یک هاله‌ای از رنگ برنز ملایم دارد که به علت فعل و انفعالات قند در صابون ایجاد می‌گردد.

رایج‌ترین ترکیبات زیبایی عسلی، حمام شیر و شکلات و عسل، ماسک التیام‌بخش شیر و عسل و بالم لب عسل هستند.  در صورتی که به زنبورها، عسل، موم علاقه دارید یا اصلا می‌خواهید همه چیز را راجع به اونها بدانید اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.