تیسا بلاگ, تیسا دارو گیاه

دارو گیاه:اسطوخودوس (لوندر)

#اسطخودوس یا #لاوندر یه گیاه بومی اروپایی که به علت طبیعت کم توقعش همه جا کشت میشه. مثلا تو گارگاه های تهران بغل رزماری ها میکارن اینارو 😎 علت اصلی اهمیت لاوندر به خاطر بوی بسیار قوی و البته خوب گلهاشه که هم خاصیت #آرامبخش داره و هم میتونه حشرات و جانورای موزی رو دفع کنه. تو اکثر فارماکوبه های معتبر از این گلها به عنوان داروی موثر در درمان بیماری های عصبی یاد شده و از اسانس این گلها در صنایع آرایشی و بهداشتی و عطر سازی بسیار استفاده میشه.

آیا واقعا لوندر در کمک به سردرد موثره؟

به اعتقاد درمانگران طب سنتی در جهان نوشیدن عصاره تهیه شده از برگ های گیاه لاوندر تاثیر زیادی در بهبود و تسکین سردرد دارد. این نوشیدنی توسط بسیاری از درمانگران شیوه های درمانی طب مکمل برای درمان سردرد به ویژه سردردهای میگرنی کاربردی اثرگذار دارد.

بعضی از افراد برای #خواب راحت از دم کرده این گلها استفاده می کنند. ولی باید بدونید که این #دمنوش خیلی تلخه و نباید از مقدار زیادی گل برای درست کردنش استفاده کرد. برای همین میتونید گلها رو توی یه پارچه تمیز بپیچید و یه گوشه زیر ملحفه رختخوابتون بگذارید.
هشدار اینکه قبل از مصرف این گلها امتحان کنید تا حساسیت نداشته باشید.

 

عصاره و با روغن لوندر کی از مفیدترین روغن های درمان آکنه است. این عارضه با زخم های قرمز و زخمی بر روی صورت و بدن مشخص می شود که به علت عفونت باکتریایی در نزدیکی غدد چربی ایجاد می شود.

وقتی که چربی نمی تونه به درستی از غدد چربی بر روی صورت خارج بشه، شروع به رشد می کنه، در نتیجه ایجاد چرخه ای از تحریک، عفونت و زخم های قابل مشاهده است که می تواند منجر به زخم هم بشه.

روغن اسطوخودوس باکتری هایی که باعث ابتلا به عفونت اولیه می شود را مهار می کنه

همچنین می تواند علائم زخم را پس از درمان آکنه کاهش دهد. اضافه کردن مقدار کمی عصاره اسطوخودوس به صابون،کرم ها یا پماد های پوستی می تواند به طور بالقوه تسکین و بهبودی را افزایش دهد.

محصولات لوندری ما که میتونه به داشتن خواب راحت یا کاهش سردردتون کمک کنه بالشتک چشمی لوندر ، شمع لوندر و تونر لوندر هستند که البته فواید استفاده از تونر برای پوست رو همه می دونند:-) . صابون لوندر و بالم لب لوندر هم که دیگه معرفی نمیخواند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.