تیسا بلاگ, تیسا دارو گیاه

دارو گیاه : گلسرخ

باید درباره #گلاب یا #رز_واتر بدونیم
تاریخچه مصرف گلاب به دوره ساسانیان بر میگرده و نحوه گلاب گیری به روش مدرن هم اولین بار توسط #ابن_سینا ابداع شده. روشی که هم از لحاظ اقتصادی و هم بهداشتی مورد توجه قرار گرفت. در آن زمان به جز ایرانیان، یونانیان و رومیان باستان نیز باغ های گل رز داشتند و با پرورش انواع رز از عطر و خواص دارویی این گل ها بهره میبردند.
در صنایع آرایشی و بهداشتی گلاب ایرانی پایه اصلی برای ساخت بسیاری از کرم های سرد، تونرها و شوینده های صورت هست. 🌺
گلاب خواص #ضدعفونی_کننده، #ضدباکتریایی و #ضد_پیری دارد. گلاب برای درمان #آکنه و کنترل روغن اضافی پوست و پیشگیری از طغیان ناگهانی #جوش موثره و ویتامین A موجود در آن رطوبت مناسب پوست را تامین میکنه. گلاب روزاسه، سوزش و تحریک پوستی را التیام میبخشه.
ممکنه بگید رز واتر با گلاب فرق داره. بله البته کمی فرق داره ولی باید بدونیم که #گل_محمدی یا damask rose از خانواده گل رز هست و میتونه خواص مشترک زیادی با سایر رزها داشته باشه. چیزی که تو ایجاد مواد موثره یک گیاه خیلی مهمه، علاوه بر واریته اون گیاه، منطقه و شرایط محیطی هست که اون گیاه توش پرورش داده میشه. تنش خشکی و نور در تجمع مواد موثره در گیاهان با خاصیت دارویی تاثیر خیلی زیادی داره.
بهترین نوع گلاب همونی هست که تو کشور خودمون تولید میشه. گلاب رو دوست بداریم 💗😊

ما که به خاطر علاقمون به این گیاه فوق العاده کلی محصول صددرصد طبیعی که توشون از گلاب و گلسرخ استفاده شده داریم مثل :بالشتک چشمی گلسرخ،صابون گلشید، تونر گلسرخ ، فیزی لاو ، شمع رز، سوک گلسرخ ، بالم گلسرخ و صابون رزی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.