درخت بکاریم
چرا باید درخت بکاریم؟

در ایران 5 نوع جنگل طبیعی با پوشش گیاهی متنوع وجود دارد که به دلیل خشکسالی و بی توجهی به اصول بهره برداری صحیح این جنگل ها در حال نابودی هستند. هر هکتار جنگل به طور متوسط می تواند دو و نیم تن اکسیژن تولید کند که برای تنفس سالم و پاک 10 نفر انسان در یک سال کافی است. مساحت کل جنگل های جهان 4 میلیارد هکتار است که تنها 14.3 میلیون هکتار آن در ایران است. اگر هر ایرانی سالانه یک درخت بکارد، در هر سال بیش از 80 میلیون درخت کاشته می شود که تقریبا برابر با جنگلی به وسعت 184 هکتار است. اما متاسفانه محیط زیست ایران در بسیاری از نقاط روند تخریب را طی میکند. آتش سوزی و بهره برداری نامناسب از جنگل ها سالانه بخش قابل توجهی از آن نابود می‌شود. عوامل تهدید کننده محیط زیست به طور کلی شامل مواردی چون آلودگی هوا، آب و خاک؛ کاهش منابع طبیعی و ازدحام جمعیت؛ تغییرات آب و هوایی و گرمایش زمین؛ از بین رفتن لایه اوزون؛ جنگل زدایی؛ ایجاد باران های اسیدی و اسیدی شدن اقیانوس ها؛ فرسایش خاک و پراکندگی شهری و بهداشت عمومی است. وجود درختان در محیط اطراف ما می تواند بر بهبود تمامی این مشکلات موثر باشد.

برای کاشت هر نهال تقریبا 200هزار تومان لازم است که شامل هزینه های تامین نهال، پرداخت به کارگر و کاشت و نگهداری نهال می‌شود.

کلیه مبالغ جمع آوری شده برای پروژه #درخت_من جهت کاشت درخت در مناطق مناسبی که به صورت طبیعی برای رشد درخت مناسب هستند و یا محل هایی که نیروی کار متخصص برای حفظ و نگهداری درختان وجود داشته باشد، هزینه می‌شود. در صورتی وجود مساعد بودن اوضاع و عدم وجود شرایط اضطراری درختی که با نام خودتان سفارش می‌دهید حداکثر تا 15 روز بعد از سفارش کاشته شده و سند آن در اختیارتان قرار میگیرد.

[easy-profiles template=”modern” align=”center” size=”medium” profile_pinterest=”https://www.pinterest.com/teesaherbs/” profile_instgram=”https://www.instagram.com/teesaherbs” profile_telegram=”https://t.me/teesaherbs”]